Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow Zatrzymano mężczyznę, który chciał sprzedać przedmioty z X wieku
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Zatrzymano mężczyznę, który chciał sprzedać przedmioty z X wieku Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce   
Wrocławscy policjanci zatrzymali 26-latka z Wielkopolski, który usiłował sprzedać zabytkowe przedmioty pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnych wykopalisk na terenie Dolnego Śląska. Policyjni eksperci oceniają, że przedmioty te pochodzą z X wieku.
Jak informuje Paweł Petrykowski z biura prasowego dolnośląskiej policji, mężczyznę zatrzymano w centrum Wrocławia. Policjanci znaleźli przy nim kilkadziesiąt zabytkowych przedmiotów, w tym monety i elementy biżuterii wykonane ze srebra.
Policjanci ustalają, w jaki sposób zatrzymany je zdobył. Podejrzewają, że mógł je nielegalnie wydobyć w miejscach o których wiadomo, że pracują tam bądź pracowali archeolodzy. Funkcjonariusze sprawdzą też czy odzyskane zabytki nie zostały skradzione na terenie Polski i Europy.

Petrykowski podkreśla, że w świetle ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami przedmioty będące zabytkami archeologicznymi odkrytymi, przypadkowo znalezionymi albo pozyskanymi w wyniku badań archeologicznych, stanowią własność Skarbu Państwa. JUR

PAP - Nauka w Polsce http://www.naukapolska.pap.pl/
{mos_sb_discuss:7}

 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO