Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow Weekend z archeologią podwodną w poznańskim Muzeum Archeologicznym
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Weekend z archeologią podwodną w poznańskim Muzeum Archeologicznym Drukuj E-mail
PAP – Nauka w Polsce   
O archeologicznych badaniach podwodnych w Polsce i na świecie, prowadzonych przez polskich naukowców, będzie można posłuchać w czasie imprezy w Poznaniu, w sobotę 7 października. Specjaliści z Torunia, Gdańska i Poznania podpowiedzą, co należy zrobić, by zostać nurkiem lub archeologiem podwodnym.
Opowieści o tym egzotycznym świecie nauki będą przeplatane filmami m.in. „Zatopione skarby” słynnego podróżnika Jacques Cousteau, a także „Wielki Błękit” Luca Besson. Zostanie także zaprezentowany sprzęt używany podczas badań.
Naukowcy wraz z uczestnikami będą zastanawiać się również, co popycha ludzi do przekraczania barier swojego świata. Dlaczego dla wielu osób na świecie nurkowanie jest sposobem na życie? Jakie wyzwania kryje w sobie zawód archeologa podwodnego?

Przez cały dzień na dziedzińcu będzie można podziwiać wystawę fotograficzną „Nautica – Podwodny Świat”. Fotografie Marka Kocięckiego, Krzysztofa Janickiego oraz Janusza Sicińskiego wprowadzą w fascynujący świat „po drugiej stroni tafli wody”. Wystawę będzie można oglądać w muzeum do 15 października.

Atrakcją dla dzieci będą warsztaty, podczas których  najmłodsi będą mogli zanurkować w morskie głębiny, odkryć jej archeologiczne skarby, pomóc w rekonstrukcji zatopionej łodzi i konserwacji najcenniejszych znalezisk.

Organizatorami są Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Poznańskie Centrum Nurkowe „Nautica”, Studenckie Koło Badań Podwodnych przy Instytucie Archeologii UMK w Toruniu oraz Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27,Pałac Górków.


PAP – Nauka w Polsce, Adam Lisiecki

reo http://www.naukapolska.pap.pl 
{mos_sb_discuss:7}

 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO