Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow UW i Instytut Archeologii i Etnologii PAN będą współpracować
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
UW i Instytut Archeologii i Etnologii PAN będą współpracować Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce, Urszula Rybicka   
Uniwersytet Warszawski i Instytut Archeologii i Etnologii (IAE) PAN będą wspólnie prowadzić badania naukowe i studia podyplomowe. Chcą też otworzyć polskie placówki w Grecji i w Peru. Umowę o współpracy podpisano 23 kwietnia. "Na mocy umowy sygnatariusze zobowiązali się do podejmowania wspólnych projektów badawczych, których efektem będą publikacje naukowe. Strony będą działać na rzecz rozbudowy pracowni terenowych i ich wyposażenia w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Dążyć będą także do utworzenia Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach oraz Polskiej Stacji Naukowej w Peru" - poinformowała rzeczniczka UW Anna Korzekwa.

Ponadto IAE PAN i UW planują uruchomienie studiów podyplomowych z wiedzy o kulturze i historii oraz, we współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie i utworzenie środowiskowych studiów doktoranckich.

"Studenci UW będą mogli odbywać staże, ćwiczenia terenowe oraz konserwatorskie w ramach IAE PAN" - dodała Korzekwa.

PAP - Nauka w Polsce, Urszula Rybicka

 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO