Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow Szczątki mamuta odnaleźli nad Łabą czescy paleontolodzy
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Szczątki mamuta odnaleźli nad Łabą czescy paleontolodzy Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce   
Fragmenty miednicy mamuta odnaleźli ostatnio czescy paleontolodzy podczas wykopalisk w centrum Usti nad Łabą. Znalezisko pochodzi z okresu paleolitu - informuje serwis internetowy "Prague Daily Monitor".
W trakcie prac wykopaliskowych, które prowadzono w centrum Usti nad Łabą, miasta w północnych Czechach, badacze natknęli się na wiele fragmentów kostnych pochodzących z okresu paleolitu. Pośród nich znalazła się również potrzaskana miednica mamuta. To rzadkie znalezisko w tym rejonie – podkreślają czescy paleontolodzy.

Czescy specjaliści nie dokonali jeszcze dokładnego datowania znaleziska, wszystko jednak wskazuje na jego pochodzenie z epoki paleolitu. Kości zostały złożone do ziemi pomiędzy 30 a 20 tys. lat temu. JACK

Pełna treść artykułu znajduje się w Serwisie Naukowym PAP.

PAP - Nauka w Polsce

bsz
{mos_sb_discuss:7}

 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO