Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow Ruiny trzech średniowiecznych muzułmańskich miast odkryto w Etiopii
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Ruiny trzech średniowiecznych muzułmańskich miast odkryto w Etiopii Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce   
Pozostałości trzech muzułmańskich miast z okresu średniowiecza zostały odkryte w północnej Etiopii - donosi serwis internetowy New Kerala.
Ruiny trzech miast, o nazwach Asberi, Masal i Nora, znajdują się na skarpie doliny Rift, stanowiącej część Wielkiego Rowu Wschodniego w Etiopii.

W każdej z odkrytych lokalizacji archeolodzy odnaleźli pozostałości domów mieszkalnych, meczetów i otaczających całość murów zewnętrznych. Niektóre z budowli miały pierwotnie, zdaniem naukowców, wiele metrów wysokości.

Etiopski Urząd ds. Badań i Ochrony Dziedzictwa Kulturalnego poinformował w swoim komunikacie, że znalezisko pochodzi najprawdopodobniej z okresu od XIV wieku do początków XV wieku, z czasów rozkwitu na tym terenie sułtanatu Ifat.

Sułtanat Ifat kontrolował w tym czasie szlaki handlowe między chrześcijańską, południową częścią Etiopii, muzułmańskimi portami, Morzem Czerwonym i Zatoką Adeńską.

Odkryte ruiny uznane zostały za najważniejsze muzułmańskie pozostałości archeologiczne w Etiopii. (PAP)

jack/ krx/
http://www.naukapolska.pap.pl
{mos_sb_discuss:7}
 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO