Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow Odkryto starożytną tłocznię winogron na greckiej wyspie Thasos
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Odkryto starożytną tłocznię winogron na greckiej wyspie Thasos Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce   
Greccy archeolodzy odkryli zespół starożytnych wiejskich posiadłości i dużą tłocznię winogron, pochodzące z okresu od czasów poprzedzających okres rzymski do czasów późnego Bizancjum - donosi serwis internetowy Middle East Times.
Odkrycia dokonano na greckiej wyspie Thasos (starożytna Tazos) w północnej części Morza Egejskiego, na wzniesieniu w pobliżu nadbrzeżnej wioski Limenaria.

Z budynku tłoczni, znajdującej się na wysokości 500 metrów ponad poziomem morza na stoku wzniesienia, pozostały kamienne mury o wysokości ponad 1 metra wykończone tynkiem.

Analiza odnalezionych pozostałości wskazuje, zdaniem naukowców, na wspólne korzystanie z tłoczni przez mieszkańców okolicznych posiadłości.

Wszystko wskazuje na to, że odkryte stanowisko było zamieszkane - głównie podczas zbiorów winogron - już w okresie hellenistycznym.

Greccy naukowcy prowadzą badania archeologiczne na stanowisku na wyspie Thasos od dwóch lat. (PAP)

jack/ krx/
http://www.naukapolska.pap.pl
{mos_sb_discuss:7}
 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO