Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow Archeolodzy rozpoczęli poszukiwania śladów obecności templariuszy w Bułgarii
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Archeolodzy rozpoczęli poszukiwania śladów obecności templariuszy w Bułgarii Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce   
Zespół bułgarskich archeologów rozpoczyna właśnie poszukiwania śladów obecności zakonu templariuszy w Bułgarii - donosi serwis internetowy Sofia Echo.
Jak wyjaśnił kierujący zespołem Nikolai Owczarow, jeden z najbardziej znanych bułgarskich archeologów, jak dotąd odnaleziono jedynie pośrednie dowody działalności zakonu templariuszy w Bułgarii. Celem zespołu naukowców jest odnalezienie dalszych śladów.

Naukowcy będą prowadzić poszukiwania w okolicy Ruse w północnej Bułgarii, gdzie odnaleziony został kamień z wykutymi krzyżami w kształcie nawiązującym do symbolu zakonu templariuszy.

Rycerski Zakon Templariuszy został założony w 1119 r., po pierwszej z wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej - podczas której zdobyto Jerozolimę - a jego celem była obrona Jerozolimy przed muzułmanami.

Przez kolejne dziesięciolecia zakon templariuszy wzmacniał swoją polityczną i ekonomiczną pozycję, stając się pod koniec XII wieku potężną organizacją, wywierającą coraz silniejszy wpływ na rody królewskie średniowiecznej Europy.

Zakon został rozwiązany dekretem papieża Klemensa V w 1307 r., a jego członkowie oskarżeni o herezję i straceni. JACK

PAP - Nauka w Polsce

tot
http://www.naukapolska.pap.pl
{mos_sb_discuss:7}
 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO