Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow Akropol będzie zamknięty przez sześć dni z powodu strajku ochrony
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Akropol będzie zamknięty przez sześć dni z powodu strajku ochrony Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce   
Z powodu strajku pracowników ochrony ateński Akropol będzie zamknięty dla turystów w najbliższy weekend (14 i 15 lipca) oraz od 21 do 24 lipca - podał w czwartek związek zawodowy zrzeszający strażników obiektów zabytkowych.
"To nie my zamykamy Akropol, to minister (kultury Jeorjos Wulgarakis), który nie chciał się z nami zobaczyć i podyskutować" - powiedział agencji France Presse szef związkowców Kostas Ikonomu.

Jest to już trzeci taki strajk od początku czerwca. W miniony weekend z tego samego powodu nieczynne były najważniejsze obiekty turystyczne w kraju.

Jak jednak zapewnił Ikonomu, najbliższy protest nie będzie miał wpływu na inne miejsca.

Związek, zrzeszający 1,9 tys. strażników, w tym 500 z umowami na czas określony, domaga się premii za pracę w nocy, dodatkowych świadczeń za szósty z rzędu dzień pracy oraz zawarcia bezterminowych kontraktów.

"Przedstawiliśmy nasze żądania ministrowi rok temu, w ciągu wielu miesięcy udowodniliśmy elastyczność" - zaznaczył Ikonomu.

Od początku lipca ze względu na przeprowadzkę nieczynne jest także muzeum archeologiczne na Akropolu. Zbiory mają zostać przeniesione do nowego gmachu u podnóża wzgórza.

Nowe muzeum, zaprojektowane przez Bernarda Tschumiego, zostanie otwarte dla publiczności na początku przyszłego roku. KSAJ

PAP - Nauka w Polsce

kap
http://www.naukapolska.pap.pl
{mos_sb_discuss:7}
 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO