Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow 30 lat polskich archeologów w Ameryce Łacińskiej
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
30 lat polskich archeologów w Ameryce Łacińskiej Drukuj E-mail
PAP - Nauka w Polsce   
Przewodnicząca Parlamentarnej Ligi Przyjaźni Peru - Polska w Kongresie Republiki Peru Luisa Maria Cuculiza Torre otworzyła w Sejmie wystawę "30 lat polskich badań archeologicznych i antropologicznych w Ameryce Łacińskiej".
Torre zadeklarowała, że Liga uczyni wszystko, aby kontakty między obu krajami w gospodarce, kulturze i nauce, stały się bliższe.

Torre, która jest również jedną z wiceprzewodniczących peruwiańskiego Kongresu, powiedziała, że "dzięki pracy archeologów Polacy znają lepiej Peru". Powiedziała, że przyjaźń polsko-peruwiańska opiera się na bliskości duchowej, której przyświeca postać Jana Pawła II.

"Wczoraj gdy wysiadłam z samolotu w Warszawie podziękowałam Janowi Pawłowi II, że mogłam odwiedzić jego kraj" - wyznała.

Przewodnicząca poinformowała, że wizytę w Polsce złoży minister spraw zagranicznych Peru Jose Antonio Garcia Belaunde. Wyraziła też nadzieję, że premier Jarosław Kaczyński wkrótce odwiedzi jej kraj. "Jest to już spokojny kraj, bez terroryzmu, zapraszam" - powiedziała.
 
Szef Andyjskiej Misji Uniwersytetu Warszawskiego w Peru prof. Mariusz Ziółkowski zwrócił uwagę, że przed 30 laty, po raz pierwszy Polska ekspedycja badawcza uzyskała koncesję w kraju Ameryki Łacińskiej - w Peru, na prowadzenie wykopalisk. "Mamy nadzieję, że nasze zespoły archeologiczne będą mogły udostępnić - dla celów turystycznych - część rejonów badawczych, co przyczyni się do rozwoju ekonomicznego regionów" - powiedział Ziółkowski. LUG

PAP - Nauka w Polsce

bsz
http://www.naukapolska.pap.pl
{mos_sb_discuss:7}
 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO