Jestes tutaj:   Strona główna arrow Wiadomości archeologiczne arrow W Poznaniu o początkach chrześcijaństwa
Kacik Szajmona
Nowości wydawnicze
Dotacja Pradzieje.pl

Jeśli podobają Ci się PRADZIEJE.PL i doceniasz to co robimy, wesprzyj nas. Utrzymanie serwera kosztuje dziś naprawdę wiele. Liczy się dla nas każda złotówka.

Dofinansowanie
Jednorazowo Miesicznie

Waluta

Kwota

Waluta

Kwota


Przypomnij mi hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
W Poznaniu o początkach chrześcijaństwa Drukuj E-mail
PAP – Nauka w Polsce   
W tym roku mija 1040 rocznica przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Wydarzenie to zapoczątkowało rozwój chrześcijaństwa na polskich ziemiach. Proces ten przedstawia nowa wystawa czasowa, prezentowana w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu „Wielkopolska Kolebką Polskiego Chrześcijaństwa”.
Wprowadzeniem do wystawy będą dwa wykłady: "Początki chrześcijaństwa w Polsce", wygłoszony przez prof. Zofię Kurnatowską z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Poznaniu oraz "Gród piastowski na Ostrowie Tumskim w Poznaniu", prezentowany przez prof. Hannę Kóčka-Krenz z Instytutu Prahistorii UAM. Przygotowano też projekcję filmu z 1974 roku pt. „Gniazdo” oraz archeologiczne warsztaty dla dzieci.
Na wszystkie atrakcje organizatorzy zapraszają do Muzuem Archeologicznego przy ul. Wodnej 27, w niedzielę 17 września. Początek o godzinie 16.

Impreza jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa Archeologicznego „Początki państwa i chrześcijaństwa w Polsce wejściem do Europy". Jej głównymi organizatorami są Ośrodek Ochrony dziedzictwa Archeologicznego w Warszawie oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu.

PAP – Nauka w Polsce, Adam Lisiecki
reo
{mos_sb_discuss:7}

 
Aktualny PageRank strony pradzieje.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO